Masaż i aromaterapia jako pomysł na wieczór panieński

W życiu każdej młodej kobiety, mającej wyjść za mąż jest taki dzień, w którym spotyka się w gronie najbliższych koleżanek. W ten wieczór po raz ostatni jest wolną kobietą. Później jest już mężatką a więc osobą z konkretnymi przywilejami, ale i obowiązkami.
Ten ostatni wieczór powinien być dla przyszłej panny młodej niezwykły, przepełniony życzliwością, serdecznością i sympatią kobiet, które się z nią spotkały, aby przeżyć z nią te ostatnie chwile wolności.
Dla niektórych ten czas powinien być chwilą szaleństwa czy przykracania granic. Warto jednak pamiętać, że takie momenty mogą zaburzyć późniejsze szczęście i poczucie zaufania młodych małżonków do siebie.

Aromaterapia z masażem

Ciekawym i jeszcze niezbyt popularnym pomysłem jest zorganizowanie dla przyszłej mężatki wieczoru z masażem i aromaterapią. Oczywiście, może on być podarunkiem dla samej tylko kobiety, przeżywającej swój wieczór panieński lub może się stać wieczorem przepełnionym aromaterapia i czasem relaksu dla wszystkich uczestniczek wieczoru.
Taki wieczór w obydwu wersjach jest niebanalnym prezentem.
Odpowiednie oświetlenie sali, woń wanilii połączonej z czekoladą lub kokosu wzmocnionego zapachem pomarańczy uspokaja a zarazem dodaje energii i apetytu na życie, które ma się tak diametralnie zmienić dla młodej osoby.
Warto pamiętać, aby ten wieczór uczynić naprawdę wyjątkowym dzięki delikatnym dźwiękom muzyki. Mile widziane są tu dźwięki harfy, skrzypiec, fletu lub pradawnych instrumentów o czystym i delikatnym brzmieniu.

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny w otoczeniu zieleni, spokojnego i nastrojowego światła, przy delikatnych, ale jakże głębokich dźwiękach muzyki, może dać więcej spokoju, wyciszenia i zjednoczenia z własnym ciałem niż niejedno przyjęcie nasycone głośną muzyką, alkoholem i męczącym tańcem.
Wieczór panieński zorganizowany, jako chwila zatrzymania się w pędzie życia, wypoczynku i zespolenia z samą sobą, daje szansę na zastanowienie się nad podjętą decyzją. Pozwala na spojrzenie z dystansu na swoje życie, pragnienia i realną szansę ich realizacji. To tak moment w życiu kobiety, w którym można zrobić krok do przodu albo zatrzymać się i powiedzieć: chcę się zatrzymać i zaczekać.
W naszym świcie, tak bardzo nowoczesnym, zmuszającym nas do codziennego biegu myśli, szybkiego podejmowania decyzji, prześcigania się wyzwań i ciągłej rywalizacji dobrze jest powiedzieć stop. Potrzebuję chwili dla siebie, abym w moim życiu miała poczucie harmonii a nie poczucie rozdarcia, pustki i wyścigu, w którym muszę uczestniczyć każdego dnia.
Wieczór panieński przygotowany w sposób niespotykany, bo dążący do wyciszenia i wewnętrznego dialogu z sobą może dać bardzo dużo sił, energii oraz pewności i poczucia zrozumienia kobiecie wstępującej na piękną, choć niekiedy trudną drogę bycia żoną, matką i opiekunka całej swojej rodziny.
XXI wiek to czas mierzony sukcesami, zdobywaniem pieniędzy, karierą lub kolejnymi stopniami naukowymi. Uczyńmy go również czasem powrotu do siebie, zjednoczenia z naturą i własnym ciałem. Miejmy w wieku nowoczesności i przemian szansę obcowania z pięknem i przenikającymi nas do głębi dźwiękami muzyki oraz piękną wonią świec do masażu, które będą pielęgnować nasze ciało i wyciszać umysł.