Walka ze starzeniem się i zmarszczkami, a masaż kosmetyczny

Masaż kosmetyczny stanowi doskonałe uzupełnienie pielęgnacji twarzy. Ujędrnia i uelastycznia on skórę, skutecznie rozszerza naczynka krwionośne, a zarazem gwarantuje odprężenie. Odpowiednie uciskanie sprzyja usuwaniu zrogowaciałego naskórka, co pozwala skórze lepiej oddychać, a kosmetykom szybko się wchłaniać. Regularny masaż twarzy pozwala zachować młodszy wygląd twarzy, stanowi doskonały sposób na walkę z pierwszymi zmarszczkami.

Jak działa masaż twarzy?

Skóra twarzy jest silnie ukrwiona, znajdują się na niej również połączenia nerwowe. To sprawia, że masaż wpływa na układ krążeniowy , limfatyczny, nerwowy oraz hormonalny. Oddziałuje on nie tylko na skórę, ale także na mięśnie twarzy. Skóra nabiera różowego odcienia, ponieważ naczynka krwionośne rozszerzają się. Lepszy przepływ krwi gwarantuje dotlenienie skóry, jej pobudzenie do naturalnej regeneracji, uelastycznienie i wzmocnienie. To sprawia, że dotychczasowe zmarszczki wyraźnie się wygładzają, a proces powstawania nowych jest wolniejszy.

Na czym polega profesjonalny masaż twarzy?

Gabinety medycyny estetycznej i salony kosmetyczne oferują profesjonalny masaż twarzy jako jedną z metod walki ze starzeniem się i zmarszczkami oraz technikę wspierającą inne zabiegi (po masażu kosmetyki szybciej i lepiej się wchłaniają, a ich czynniki aktywne błyskawicznie zaczynają działać na skórę).

Profesjonalne salony wykonują między innymi:

  • masaż liftingujący – jego celem jest wygładzenie skóry, skorygowanie owalu twarzy, który zmienia się wraz z wiekiem i napięcie skóry. Regularnie wykonywany masaż liftingujący twarzy to idealny sposób, aby zapobiec starzeniu się i spłycić pierwsze zmarszczki,
  • chiromasaż – pozwala zredukować zmarszczki mimiczne, które są efektem ruchów twarzy (powstają wokół oczu i ust). Masaż ten wykorzystuje specjalne techniki masażu strukturalno-miorelaksacyjnego,
  • japoński masaż twarzy – ta technika masażu nazywana nieinwazyjnym liftingiem. Masaż japoński to dobry sposób na odmłodzenie twarzy i zapobieganie tworzeniu się zmarszczek. Stanowi on również idealną formę relaksu (płynne ruchy gwarantują poprawę samopoczucia i relaks, który pozwala pozbyć się stresu),
  • przeciwzmarszczkowy masaż twarzy – jest to technika, która wykorzystuje specjalny układ ucisku i ruchów pozwalających poprawić ukrwienie twarzy. Naczynka rozszerzają się, krew jest szybciej pompowana. Z czasem skóra wygładza się, staje się promienna i młodzieńcza.

W salonach kosmetycznych wykonywany jest również witaminowy masaż twarzy. Jest to zabieg, który łączy masaż z intensywnym nawilżeniem skóry, jej regeneracją i pobudzeniem. Jest to zabieg dedykowany dla osób borykających się z problemem zniszczonej, poszarzałej skóry, na której wyraźnie widoczne są efekty starzenia się.

Przeciwwskazania do masażu twarzy

Masażu twarzy nie powinno się wykonywać przy trądziku, opryszczce oraz w stanach zapalnych jamy ustnej.

Przeciwwskazaniem do zabiegu są także:

  • zakrzepica żył,
  • gorączka,
  • powiększone węzły chłonne,
  • wysokie ciśnienie,
  • miażdżyca,
  • choroby nowotworowe.