Innowacyjny masaż w ubraniu

Masaże wykonywane są bez ubrania, ponieważ w ten sposób masażysta może zastosować poszczególne chwyty na odpowiednich partiach ciała i bez przeszkód pracować nad konkretnymi mięśniami. Podobna zasada dotyczy zarówno klasycznego masażu leczniczego, jak i masażu relaksacyjnego. W ofercie niektórych salonów Spa, gabinetów kosmetologicznych czy klinik medycyny estetycznej można jednak znaleźć także innowacyjny masaż w ubraniu. Co warto wiedzieć na ten temat?

Jak przygotowuje się do masażu?

Zarówno w salonach Spa, jak i gabinetach rehabilitacyjnych oferujących masaż leczniczy (np. kręgosłupa)  odkrywa się partie, które chcemy, aby były masowane. To pozwala specjaliście wygodnie docierać nawet do mięśni głębokich, a masaż nie ma formy jedynie delikatnego głaskania, ale prawidłowych ucisków czy rozcierania mięśni. Osoby, które zdecydują się na masaż całego ciała, okrywają się ręczniczkiem. To zapewnia poczucie komfortu dla masowanego (nie czuje się on skrępowany), a masażyście umożliwia pracę nad konkretnymi partiami mięśni. Specjalista odsłania wtedy partie ciała, które w danej chwili opracowuje.

Innowacyjny masaż w ubraniu

Wiele osób chce skorzystać z masażu, ale obawia się braku poczucia intymności. Specjalnie dla nich salony Spa oferują masaż w ubraniu. Pozwala on poczuć się komfortowo nawet osobom, które mają opory przed odsłanianiem ciała czy np. mają niski próg tolerancji na chłód. W ubraniu może zostać wykonany masaż relaksacyjny całego ciała lub jedynie poszczególnych jego partii (np. pleców i kręgosłupa).

Prawidłowo wykonany masaż w ubraniu zapewnia rozluźnienie mięśni i gwarantuje odprężenie. Może on doskonale poprawić samopoczucie, a zarazem nie jest krępujący dla osób, które cenią sobie intymność. W tym przypadku, bardzo ważna jest jednak znajomość odpowiednio opracowanych chwytów i ruchów dłońmi. Metoda pracy ma znaczenie, ponieważ w ubraniu dużo trudniej jest dotrzeć do głębszych partii mięśni i odpowiednio je opracować.

Luźny strój to podstawa

Podczas masażu w ubraniu duże znaczenie ma dobór stroju. Przed wizytą należy zadbać, aby była to garderoba, która w żaden sposób nie będzie krępować naszych ruchów. Najlepsza będzie luźna bawełniana koszulka (np. o rozmiar większa niż nosimy) i bawełniane legginsy czy spodnie dresowe i skarpety.

Należy jednak pamiętać, że nawet komfortowe i luźne ubranie, może lekko uciskać ciało i nie zapewni pełnej swobody ruchów. Alternatywą będzie np. masaż w samej bieliźnie.