Świece do masażu, a feromony

Są prawdziwą tajemnicą przyrody, nad którą już od wielu lat pracują laboratoria chemiczne i pracownie zajmujące się projektowaniem zapachów. Te lotne substancje pozwalają zwierzętom i roślinom przekazywać sobie informacje i łączyć się w pary. U ludzi również działa komunikacja na płaszczyźnie podświadomej, a twórcy świec do masażu (oraz perfum) chętnie wykorzystują odkryte zależności. 

Czym są feromony?

Feromony to substancje semiochemiczne, które służą roślinom i zwierzętom do przekazywania informacji i wywołania określonej reakcji u przedstawiciela tego samego gatunku. Wykorzystywane są one nie tylko do łączenia się w pary, ale także np. do oznaczania swojego terytorium czy w celach obronnych. Są to mieszaniny różnych związków chemicznych. Najczęściej są to substancje lotne – stąd feromony kojarzone są z określonymi zapachami.

W przyrodzie występują m.in. feromony płciowe, odstraszające, obronne, agregacyjne oraz wyrażające dominację.

Naukowcy już od wielu lat prowadzą badania nad występowaniem i działaniem feromonów u człowieka. Mogą one występować przede wszystkim w pocie oraz oddechu i mieć wpływ na zachowania fizjologiczne innych ludzi.

Jak działają feromony?

Feromony działają na poziomie podświadomym. Pozwalają człowiekowi na nieświadomą komunikację z innymi. Zapach ciała może poinformować otoczenie o naszym chwilowym stanie emocjonalnym, nastawieniu do świata, ekscytacji inną osobą. Odczuwane emocje wpływają na subtelne różnice w zapachu skóry. Skóra wytwarza wtedy związki informacyjne (semiochemiczne) i wysyła je w stronę otoczenia. Substancje wpływają na innych ludzi, ale nie mają oni świadomości, że w danej chwili działają na nich feromony.

Bardzo silnie działają feromony płciowe, dlatego często kojarzone są one z budowaniem związków damsko-męskich. Naukowcy cały czas prowadzą badania, które mają na celu odkrycie w jaki sposób ludzie łączą się w pary.

Świeczki do masażu – wykorzystaj moc feromonów

Odkrycia na temat działania feromonów na podświadomość chętnie wykorzystują koncerny perfumeryjne, producenci olejków eterycznych czy świeczek zapachowych. Lotne związki semiochemiczne trafiają również do świeczek do masażu. Doskonale sprawdzą się one dla osób, które chcą zrobić wyjątkową niespodziankę partnerowi czy partnerce i zafundować swojej drugiej połówce wyjątkowy masaż. Specjalne świeczki do masażu z dodatkiem feromonów kuszą i silnie działają na zmysły. Można je wykorzystać w roli prezentu na wyjątkową okazję – np. Walentynki, urodziny czy rocznicę ślubu.

Do najpopularniejszych feromonów należy piżmo. Ten intensywny aromat przypomina zapach ludzkiej skóry. Lekko słodkawy, orientalny zapach to doskonały dodatek do świeczek do masażu. Przez wiele pań i panów piżmo kojarzone jest z afrodyzjakiem, ponieważ wywołuje erotyczne skojarzenia.

Chcesz rozpalić zmysły partnera? Możesz wybierać również świeczki do masażu z dodatkiem białego pieprzu, imbiru, gałki muszkatołowej, cynamonu, wanilii oraz migdałów.