Jak wybrać dobrego masażystę?

Prawidłowo wykonany masaż pozwala zrelaksować się, pomaga w bólu kręgosłupa oraz wielu innych dolegliwościach. Błędy podczas zabiegu mogą jednak powodować nie tylko dyskomfort lub ból, ale i stać się szkodliwe dla zdrowia. Podpowiadamy, jak wybrać dobrego masażystę.

Ustal cel masażu

Masaż dostępny jest w ofercie salonów SPA, wyspecjalizowanych salonach masażu, klinikach medycyny estetycznej i kosmetologii. Stanowi on również ofertę gabinetów rehabilitacyjnych, ośrodków fizjoterapeutycznych oraz niektórych przychodni zdrowia czy szpitali. Poszczególne placówki skupiają się jednak na różnych celach, dlatego oferują techniki masażu, które różnią się od siebie.

Podczas doboru masażysty, należy określić cel masażu. Gdy oczekujemy jedynie odprężenia i relaksu, warto wybierać masaż relaksacyjny, który może zostać połączony z innymi technikami relaksacji (np. aromaterapią za pomocą świec do masażu czy muzykoterapią, która poprawi nam nastrój). W tym przypadku, masażysty warto szukać w ośrodkach SPA, gabinetach masażu, hotelach SPA i innych placówkach działających w branży urody.

Gdy interesuje nas masaż leczniczy na bóle kręgosłup czy stany zapalne, należy zainteresować się ofertami gabinetów rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych oraz innych ośrodków medycznych, gdzie zatrudnieni są dyplomowani technicy masażu lub absolwenci fizjoterapii (na taki masaż potrzebne jest skierowanie).

Sprawdź kwalifikacje masażysty

Na rynku znajdziemy bardzo szeroką ofertę masaży (także z dojazdem do Klienta). Pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie kwalifikacji specjalisty, które potwierdzą jego kompetencje i uchronią nas przed nieprawidłowo przeprowadzanymi zabiegami. W przypadku masażu relaksacyjnego, masażysta powinien posiadać minimum certyfikat ukończenia kursu masażu. Najlepiej, gdy będzie to dokument wystawiony na druku sygnowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (wydają go szkoły zarejestrowane w Systemie Informacji Oświatowej, posiadające akredytację MEN).

Gdy potrzebujemy masażu leczniczego, należy korzystać z usług absolwentów studiów wyższych na kierunku fizjoterapii lub specjalistów posiadających tytuł technika masażysty.

Opinie i zakres oferty

Podczas wyboru masażysty, warto sprawdzić opinie o danym specjaliście wystawiane przez innych Klientów. Możemy zwrócić uwagę także na prestiż gabinetu czy salonu Spa, jego wyposażenie, zakres oferty. Dobrze, gdy specjalista cały czas bierze udział w branżowych szkoleniach, podnosi swoje kwalifikacje i poznaje najnowsze techniki masażu.