Dobre samopoczucie, a masaż odchudzający

Salony SPA, gabinety kosmetologiczne i inne firmy świadczące usługi w sektorze beauty prześcigają się w ofertach masażu odchudzającego. Taka usługa cieszy się ogromną popularnością. Czy jednak masaż rzeczywiście ma działanie odchudzające? Masaż modelujący sylwetkę przyczynia się do poprawy przemiany materii, zmniejsza cellulit, usuwa toksyny z organizmu i sprzyja odchudzaniu. Dodatkowo gwarantuje głębokie odprężenie, dlatego doskonale wpływa na nasze samopoczucie.

Jak masaż pomaga w odchudzaniu?

Masażem odchudzającym nazywany jest masaż modelujący sylwetkę – jest to jedna z odmian masażu klasycznego. Intensywne masowanie, oklepywanie i prawidłowe uciskanie pobudza naczynka krwionośne, zwiększa przepływ krwi i limfy. Limfa jest wtedy równomiernie rozprowadzona, co sprzyja rozbiciu podskórnej tkanki tłuszczowej. Masaż wspomaga również usuwanie toksyn i chłonki z organizmu. W efekcie możemy uzyskać nawet o kilka centymetrów mniej w talii, biodrach czy udach.

Warto jednak pamiętać, że masaż nie zagwarantuje dużego spadku wagi. Osoby, które chcą schudnąć, powinny połączyć takie zabiegi z dobrze zbilansowaną dietą i aktywnością fizyczną. Masaż modelujący będzie zaś sposobem wsparcia walki o idealną sylwetkę.

Korzyści z masażu odchudzającego

Masaż modelujący wygładza i ujędrnia skórę. Uciskanie i ugniatanie poprawia również krążenie krwi i sprzyja naturalnemu usuwaniu z organizmu toksyn. Energiczne ruchy pobudzają komórki do pracy, dlatego efektem ubocznym masażu jest poprawa przemiany materii, co sprzyja odchudzaniu. Dodatkowo, każda forma masażu klasycznego stabilizuje ciśnienie krwi, rozluźnia napięcie mięśni i zapobiega ich skurczom.

Warto podkreślić, że masaż odchudzający sprzyja rozluźnieniu i równoważy negatywne skutki stresu. Dzięki temu doskonale wpływa on na samopoczucie. Profesjonalny masaż modelujący sylwetkę to idealny sposób na odprężenie po męczącym dniu.  Dobre samopoczucie wspiera zaś odchudzanie. Utrzymanie diety i nieuleganie pokusom wymaga silnej woli. Odprężająca sesja masażu to skuteczny sposób, aby zapewnić organizmowi odpoczynek i wprawić się w dobry humor. Dzięki temu nie będziemy sięgać po słodycze, które podnoszą poziom endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia.