Co tu pachnie – wykorzystanie świec do masażu

Potrzebujesz relaksu i odprężenia po męczącym tygodniu? Chcesz odpocząć, zadbać o ciało i duszę? Zabiegi świecami do masażu pomogą Ci uzyskać taki efekt. Ciepły wosk i relaksacyjny masaż to idealne ukojenie, sposób na stres i przemęczenie. Zawartość w wosku substancji nawilżających i odżywczych to doskonała „kąpiel” dla skóry, a unoszące się wokół piękne zapachy pozwolą na jeszcze głębsze odprężenie i prawdziwy relaks. 

Masaż świecami – wykorzystanie w salonach SPA

Masaż świecami stał się jedną z częściej wybieranych usług w salonach Spa i gabinetach kosmetycznych. Łączy on różne techniki masażu relaksacyjnego z wykorzystaniem aromaterapii. Świece zawierają olejki eteryczne o różnych zapachach, które mogą działać uspokajająco, pobudzająco, energetyzująco czy odprężająco.

Masaż świecą wykorzystuje techniki masażu relaksacyjnego. Odpowiedni zestaw ucisków, rozcierania i dotyku to doskonały sposób, aby rozluźnić napięte mięśnie. Najczęściej wybierany jest masaż pleców lub całego ciała. W ofertach salonów Spa nie brakuje jednak także masażu dłoni, stóp czy nóg z wykorzystaniem aromatycznych świec. Podczas zabiegu masażystka w odpowiednich momentach zapala i gasi świecę, dlatego wosk zawsze jest ciepły i doskonale wchłania się w skórę. Zabieg trwa przeciętnie około godziny i gwarantuje bardzo głęboki relaks.

Zapalone świece i unoszący się wokół aromat olejków eterycznych tworzą magiczną atmosferę, która pozwala oderwać się od codzienności, zapomnieć o problemach, rozluźnić się i poddać wyjątkowym doznaniom. Świece do masażu nie zawierają parafiny i innych produktów ropopochodnych. Ich skład opiera się wyłącznie na naturalnych składnikach. Dodatek różnych olejów i witamin gwarantuje, że podczas zabiegu skóra zostanie głęboko nawilżona, ujędrniona i wygładzona. Zabieg doskonale sprawdzi się np. dla suchej skóry, ponieważ odżywi ją i odmłodzi.

Świece do masażu w domu

Świece do masażu z powodzeniem można wykorzystać nie tylko do profesjonalnych zabiegów w salonach Spa, ale także w domu. Wystarczy wybrać swój ulubiony zapach i zapalić świecę. Rozpuszczony i podgrzany wosk przenosi się na dłonie i masuje określone partie ciała. Wosk zmienia się w ciepły, kojący balsam, który wnika w naskórek, odżywia ją i nawilża. Łazienka czy sypialnia w której będziemy wykonywać masaż, przepełni się aromatem świecy, a my we własnym domu poczujemy się niczym w luksusowym Spa.

Świece doskonale sprawdzą się do masażu stóp, dłoni czy pleców po męczącym dniu. Można je wykorzystać również na wyjątkowe okazje – np. masaż w prezencie na Walentynki, rocznicę ślubu, urodziny.