SPA we własnym domu

Warto zaraz na początku określić, co rozumiemy pod pojęciem SPA. To zespół zabiegów i czynności, które są podejmowane przez odpowiednio do tego przygotowane osoby, mających na celu pielęgnację ciała i stymulowanie organizmu do poprawienia krążenia krwi, szybszego spalania tkanki tłuszczowej. To także dążenie, którego celem jest pozbycie się bólu, wyciszenie niepokoju, wzmocnienie odporności organizmu oraz pozbyciu się dyskomfortu związanego ze stresem, zmęczeniem, bólem mięśni oraz bólami głowy.
Niewiele osób korzystających ze SPA np. w salonach kosmetycznych wie, że kąpiel w czekoladzie to nie tylko pielęgnacja skóry i zanurzenie zmysłów w ulubionym zapachu, ale to również ukojenie dla zmęczonego umysłu.

Domowa kąpiel

Przygotowanie kąpieli w domowym zaciszu nie wymaga dużego nakładu finansowego. Nie zabierze nam również wiele czasu. Wystarczy tabliczka ciemnej czekolady, pół szklanki mleka i bezwonny płyn do kąpieli. Zagotowane mleko zamieszane z ciemną czekoladą w połączeniu z wodą w wannie i płynem do kąpieli to prawdziwe SPA pielęgnacyjne dla skóry i chwila relaksu i rozkoszy dla zmysłów. Jeśli w trakcie kąpieli włączymy ulubioną muzykę a chwilę później poddamy się masażowi z wykorzystaniem pięknego aromatu świecy do masażu, to nasze ciało na pewno nam za to podziękuje. Nabierze gładkości, delikatności i będzie przyciągać pięknym wyglądem.
Domowe SPA to nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy. To również odzyskiwanie własnego miejsca, ponieważ nasz dom staje się często miejscem pracy. Wymaga sprzątania, odnawiania, reperowania. A przecież to nasze miejsce, bezpieczne dla nas, chroniące nas przed wpływem stresu, rywalizacji, niepokoju. Kiedy nasz dom wykorzystujemy do zabiegów SPA czy innych zabiegów pielęgnacyjno-relaksacyjnych to staje się on miejscem odpoczynku. Wypełniony zmysłowym zapachem, napełnia się i emanuje pozytywną atmosferą, którą chłoną wszyscy domownicy. W SPA wykonanym w domu nie towarzyszy nam nic obcego. Własna łazienka, ulubione kolory, miękki dywanik leżący przed wanną, ukochany ręcznik pachnący znajomym zapachem naszego domu. Do tego muzyka, którą kochamy, świeca do masażu, którą sami wybraliśmy i kupiliśmy.

Poznaj tajniki masażu

Jeśli masaż robi nam jeszcze ukochana osoba, która chciała poznać tajniki masażu, aby być bliżej to przeżywamy naprawdę piękne chwile. Jeśli jest to profesjonalny masażysta to nie mamy takiego poczucia bliskości i ciepła, ale za to mamy pewność, że masaż przyniesie wiele pozytywnych elementów naszemu ciału i umysłowi.
Warto pamiętać, że po kąpieli i masażu trzeba pozwolić organizmowi na chwilę odpoczynku i wyciszenia. Dobrze jest wtedy poleżeć i posłuchać muzyki, sięgnąć po ulubiona książkę, czy zamknąć oczy i przenieść się w jakieś piękne miejsce. Alternatywą jest też wypicie ciepłej filiżanki aromatycznej herbaty i rozmowa z miłą osobą.