Szlachetne składniki zamknięte zamknięte w aromatycznej świecy

Masaż przynosi ulgę dla ciała i ducha. Najlepsze efekty daje połączenie klasycznego masażu z aromaterapią. Piękny zapach sprawia, że zabieg staje się przyjemniejszy i jeszcze bardziej odprężający. Zastosowanie wysoce odżywczego środka do masażu w pozytywny sposób oddziałuje na naszą skórę.

Masaż – dlaczego przy użyciu świecy?

Masaż, rozumiany jako wywieranie ucisku w odpowiednich miejscach na ciele, jest sam w sobie niezwykle efektywną metodą fizjoterapeutyczną. Jeśli dodamy do tego środek do masażu, na przykład w postaci świecy, która pod wpływem ciepła zamienia się w wysoce odżywczy olejek, to korzyści z zabiegu stają się jeszcze większe. Dlatego polecamy stosowanie świec do masażu niezależnie od obranej techniki.

Składniki w świecach do masażu

Świece przeznaczone do masażu to produkty w pełni bezpieczne dla naszej skóry – nie znajdziesz w nich parafiny, ani innych sztucznych dodatków. Zawierają tylko wysokiej jakości składniki naturalnego pochodzenia. Każdy z nich przyczynia się do poprawy samopoczucia i wyglądu skóry, a także stanowi namiastkę prawdziwego luksusu. Olejek kokosowy, olejek z kiełków soi oraz wosk pszczeli – to właśnie te trzy produkty są bazą dla naszych produktów. Podwyższona temperatura olejku sprawia, że preparat jeszcze lepiej wnika w skórę.

Olejek kokosowy – bogactwo witamin

Olej kokosowy znany jest ze swoich prozdrowotnych właściwości. To przede wszystkim silny antyoksydant, czyli składnik hamujący procesy starzenia się organizmu. Masaż z użyciem oleju kokosowego przywraca skórze właściwy koloryt głównie dzięki zawartości witaminy C i witaminy E, zwanej również witaminą młodości. Ponadto olej kokosowy stanowi skarbnicę witamin z grupy B, które są kluczowe dla utrzymania skóry w dobrej kondycji.  

Olej z kiełków soi – wybawienie dla skóry suchej

Kolejnym dobroczynnym składnikiem świec do masażu jest olej pozyskiwany z kiełków soi. Najcenniejszym jego budulcem są NNKT, czyli nienasycone kwasy tłuszczowe zawierające kwas linolowy. To składnik wysoce przyswajalny, podobny do tego, który znajduje się w ludzkim sebum. Masaż z użyciem preparatu zawierającego olejek z kiełków soi pozostawia skórę gładką, jędrną i nawilżoną. Pozostałe korzystne składniki to m.in. witamina E i lecytyna, która polepsza wchłanianie aktywnych składników.

Wosk pszczeli dla dodatkowej regeneracji

Świece do masażu zawierają również wosk pszczeli, który niejako „zamyka” wszystkie inne dobroczynne składniki wewnątrz skóry. Ponadto nawilża i zmiękcza naskórek doprowadzając do jeszcze lepszego wchłaniania się kosmetyków.