Na czym polega masaż świecą?

Masaż świecą to klasyczny masaż relaksacyjny z wykorzystaniem specjalnej świecy do masażu. Ten zabieg jest w pełni bezpieczny dla skóry oraz niezwykle kojący dla nerwów. Masaż świecą na długo wprowadza nas w stan relaksu i rozluźnienia.

Masaż świecą – jak go wykonać?

Masaż świecą nie jest trudny w wykonaniu. Wymaga znajomości podstawowej techniki masażu relaksującego. Masażysta rozpoczyna sesję od zapalenia aromatycznej świecy. Pod wpływem ciepła naturalny wosk w przeciągu kilku minut zamienia się w olejek do ciała, który nadaje odpowiedniego poślizgu w trakcie masażu. Olejek działa rozgrzewająco, zmysłowo pachnie i łagodnie wnika do skóry. Jego rozcieranie to prawdziwa przyjemność dla masażysty, a zwłaszcza dla osoby masowanej. Zazwyczaj masaż świecą zajmuje jedną do półtora godziny.

Świeca do masażu – co zawiera?

W świecy do masażu ukryte zostały wysokiej jakości składniki – naturalne olejki takie jak olej z kiełków soi, olejek kokosowy oraz wosk pszczeli. Każdy z tych elementów został starannie dobrany tak, aby masaż niósł jak najwięcej korzyści dla zdrowia ciała i ducha, w tym moc witamin oraz dobroczynnych kwasów tłuszczowych. W każdej świecy znajdują się również naturalne dodatki zapachowe. Wszystkie składniki są bezpieczne dla skóry.

Masaż świecą – korzyści dla zdrowia i dla wyglądu

Wysokiej jakości składniki zawarte w świecy dogłębnie odżywiają i ujędrniają naskórek. Skóra od razu nabiera świeżego wyglądu i jedwabistego blasku. Masaż świecą zwalcza problemy z suchą, odwodnioną dermą, cellulitem czy rozstępami. Piękny zapach można potraktować jako dodatkowy, aromaterapeutyczny element, który jeszcze bardziej rozluźnia nasze mięśnie i sprawia, że całe napięcie ulatuje z naszego ciała. Zabieg poleca się osobom cierpiącym na chroniczny stres i zmęczenie.

Uczta dla zmysłów

Masaż świecą to zabieg, który oddziałuje na nasze ciało poprzez rozmaite bodźce. Zacznijmy od miejsca masażu – jego miła dla oka aranżacja od razu wprowadza w pozytywny nastrój. Sam zapach świecy kojarzy się niezwykle apetycznie. Integralną częścią masażu świecą jest dotyk. Ważne są tutaj zarówno spokojne, harmonijne ruchy masażysty, jak i ciepło naturalnego olejku. Do uzyskania pełnego relaksu brakuje już tylko nastrojowej muzyki, która powoli sączy się z głośników. Te wszystkie elementy sprawiają, że masaż świecą dogłębnie relaksuje całe nasze ciało i to na poziomie niemal wszystkich zmysłów.