Świece do masażu, jakie powinny być?

Masaż to delikatny dotyk, chwila ukojenia i wyciszenia, ale również chwila niezwykłej intymności i bliskości, którą może dać sobie dwoje bliskich ludzi, pragnących na chwilę zamknąć się w swoim wspólnym świecie z dala od zgiełku, chaosu, pogoni za karierą i wartościami materialnymi. Chcąc przeżyć takie chwile trzeba najpierw pewne rzeczy przygotować oraz posiadać potrzebną wiedzę. Jeśli się do tego odpowiednio nie przygotujemy możemy dokonać złego wyboru, kupić coś, co zniszczy nasze marzenia o wspólnej relaksacji i wyciszeniu.

Niekiedy kupujemy świece do masażu, ale zaraz po wykonanym masażu zniechęcamy się, ponieważ to, co nam obiecano i czego oczekiwaliśmy w odniesieniu do zapachu świecy oraz jej konsystencji okazało się nieprawdziwe. Wycofujemy się z zabiegów, które mogą naprawdę przynieść ukojenie naszemu ciału i umysłowi oraz sprawić, że nasza skóra będzie odpowiednio nawilżona i wypielęgnowana. Trochę szkoda, bo czasu nie da się cofnąć a niektóre odczucia i niemiłe doświadczenia pozostają w nas na długo. Aby uniknąć takich sytuacji warto wiedzieć, jakie powinny być świece do masażu. Powinny spełniać dwie funkcje: orzeźwiać lub uspokajać swoim zapachem, w zależności od tego, czego pragniemy i jaki rodzaj masażu wybieramy oraz działać odżywczo, nawilżająco i regenerująco na naszą skórę.

Dobra świeca do masażu

Jest stworzona na bazie naturalnych wosków roślinnych jak np. wosk sojowy, wosk pszczeli czy kokosowy. W przypadku zapachowej świecy do masażu mamy też do czynienia z olejkami eterycznymi. Tak powstają świece do masażu o zapachu kawy i pomarańczy, kokosa i czekolady czy świece o zapachu jabłka i cynamonu. Zapach świecy nie powinien być zbyt słodki, ponieważ podobnie jak w warunkach naturalnych tego typu zapach może wywołać mdłości. Stąd zapach kokosa dopełnia woń gorzkiej czekolady czy zapach słodkiej pomarańczy orzeźwia woń kawy. Świece do masażu są wykonane w 100% z naturalnych składników i zapalone, po kilku minutach, nadają się do zaaplikowania ich na skórę, jako odżywczego ciepłego balsamu, który doskonale nawilży nasza skórę nie pozostawiając przy tym żadnego tłustego śladu a tylko miły aromat, który sami wybraliśmy, zamawiając świecę do masażu.

Zapalona świeca do masażu sprawia, że ciepły wosk rozgrzewa naszą skórę. Jest to szczególnie ważne w okresie, kiedy zmienia się temperatura na zewnątrz a wraz z nią aura pogodowa, która niestety wpływa często bardzo niekorzystnie na nasze funkcjonowanie. Brak światła słonecznego, szare dni, deszcz, wilgoć nie działają na nas dobrze. Masaż z użyciem ciepłego, naturalnego wosku roślinnego staje się wtedy plastrem leczniczym nie tylko dla naszego ciała, ale również dla naszej psychiki. Masaż relaksacyjny i aromaterapią sprawiają, że z naszej głowy uciekają wszystkie ponure i złe myśli. Masaż z użyciem profesjonalnej świecy do masażu działa niczym antydepresant i staje się zabiegiem pozwalającym na profilaktykę antydepresyjną.

Jak poznać dobrą świecę?

Specjaliści od świec do masażu twierdzą, ze dobra świeca do masażu jeszcze godzinę po zabiegu powinna pozostawiać ślad w postaci delikatnego zapachu i naturalnej, roślinnej wilgoci odczuwalnej na skórze. Oprócz tego nasza skóra powinna być w ogóle lepiej nawilżona i pozostawać miłą w dotyku.

Zadbajmy o właściwą jakość kupowanych przez nas świec. Robimy to tylko dla siebie.