Aromat Świąt przez cały rok!

O Świętach Bożego Narodzenia, choince, prezentach i tej szczególnej atmosferze panującej w domu myśli każdy z nas przez cały rok, chociaż udajemy, że tak nie jest.
Do takich marzeń przyznają się przecież tylko dzieci. One pozostają w swoich pragnieniach szczere i autentyczne. Bez względu, jednak na wiek wszyscy tęsknimy za zapachem Świąt. Te zapachy przypominają nam nasze dzieciństwo, aromat piernika, który babcia kręciła w kuchni. Zapach pieczonych jabłek w karmelu, woń suszonych grzybów i bulgoczącego na piecu bigosu, który pojawiał się na stole w Nowy Rok.

Jak to wszystko zatrzymać? Jak przywrócić do życia w codziennej bieganinie i natłoku spraw koniecznych do załatwienia? Czy mamy taką moc, żeby cofnąć czas albo przynajmniej przyspieszyć jego bieg? Czy możemy machnąć ręką na zdarzenia i chwile, które istnieją w cieniu Świąt, ale czekają na nas już za chwilę na rzecz tych, które będą za kilka miesięcy? Chyba jednak nie mamy takiej mocy. Wydaje się, że pewne rzeczy pozostaną dla nas niemożliwe. Czy jednak na pewno nie da się z tym nic zrobić?

Świąteczna atmosfera

Trudno jest zatrzymać atmosferę Świąt przez cały rok w swoim domu. Nie można też, niestety, cofnąć czasu i wskrzesić osób i sytuacji, które odeszły już z naszego życia. Można jednak zachować wspomnienia a razem z nimi sięgnąć po zapachy naszego dzieciństwa. Nie trzeba do tego piec piernika ani robić jakiś skomplikowanych rzeczy. Nie trzeba gotować, sprzątać ani szukać w środku roku przysmaków, które pojawiają się w domach z okazji Świąt. Trzeba tylko wykorzystać dostępne nam aromaty w postaci świec zapachowych. I tak dzięki zapaleniu świecy w kilka chwil wrócimy do sytuacji, atmosfery świątecznej, za którą tęsknimy. Znowu poczujemy woń aromatycznych jabłek w karmelu czy zapach przypraw korzennych. Tak delikatnych a zarazem tak intensywnych dla naszych zmysłów.

To niezwykłe uczucie móc zamknąć się w chwili, która dla nas nie ma sobie równej. To piękne i zarazem niesamowite, że dzięki małemu przedmiotowi, w którym zawarto aromat Świąt możemy zmienić nastrój, czas i emocje, w których żyjemy w danej chwili. Wystarczy jeszcze odpowiednia muzyka, obok nas właściwa osoba i wszystko jest już tak, jak powinno być. Warto pamiętać, że muzyką jest też cisza, szum wiatru, krople płaczącego deszczu czy pacnięcie grudki śniegu, który towarzyszy nam podczas Świąt Bożego Narodzenia.

Pain d’Epices

Jasny płomień świecy Pain d’Epices pozwoli nam zapomnieć o całym świecie. Jednak w jednej chwili możemy zdmuchnąć płomień świecy i wrócić do tzw. realnego świata.
Możemy też położyć się na miękkim przytulnym kocu, zamknąć oczy i przenieść się do domu z naszego dzieciństwa. Pachnącego Świętami Bożego Narodzenia, kiedy razem z tatą ubieraliśmy choinkę z niecierpliwością czekając na chwilę, w której zapuka do drzwi Święty Mikołaj.